Jak zrobić organizer na biurko?

by on

W każdej pracy, w tym również biurowej, potrzeby jest pewien porządek, by wszystko znaleźć i nie biegać za kolejnymi elementami. Żaden majster nie zrobi czegoś szybko, jeśli za każdym młotkiem czy gwoźdźmi będzie biegał i szukał. Tak samo jest w przypadku pracy biurowej. By wszystko było w porządku, i żeby wszystko szybko znaleźć, dobrze jest nie tylko mieć odpowiedni porządek na biurku lecz także wykonać odpowiedni organizer, który sam spowoduje, że ów porządek będzie zachowany. Sposobów na wykonanie organizera jest dużo, w zależności od tego, jakie to biurko, czyli, czy jest to biurko domowe, czy w pracy, gdzie dokumentacji jest o wiele więcej niż w domu.

Z czego zrobić organizer na biurko?

Sposobów na wykonanie organizera jest bardzo dużo. Wszystko zależy od tego, do czego ma to służyć. Raczej nie przyda się komuś w biurze organizer z rolek po papierze toaletowym, choć do domu z powodzeniem może się przydać.

Organizer na biurko może być wykonany z:

  • Z książki – stara niepotrzebna książka z powodzeniem może posłużyć jako organizer, w którym można trzymać poszczególne karteczki, by się nie pogubiły. Ważne informacje umieszczone na kartce i włożone do organizera, będą zawsze pod ręką. W specyficzny sposób zaginając kartki rozłożonej książki, sprawimy, że utworzy się z niej tuba, ze szczelinami, do których można wsunąć kartki. Taki rodzaj organizera nie tylko może służyć do pomocy, lecz także jako ozdoba, gdyż książka złożona w tzw wachlarz, jest doskonałą dekoracją.
  • Z papieru toaletowego – rolki papieru toaletowego są doskonałym materiałem na utworzenie organizera, który jednak nie zawsze może stać np. w urzędzie czy poważnej firmie. Wykonuje się go na rozmaite długopisy, ołówki czy inne elementy biurowe, które wkładane są jak długopis. Kilka rolek papieru składa się ze sobą, nacinając w kilku miejscach rolkę, żeby obie się połączyły. Wcześniej warto okleić ciekawym i kolorowym papierem lub pomalować na rozmaite kolory każdą rolkę, by faktycznie materiał wyglądał jak kolorowe rolki a nie papier. W taki sposób można kształtować organizer w kółka, kwiaty czy półkola, w zależności od fantazji.
  • Z pojemników na papiery – to doskonały sposób na poukładanie dokumentów, które mają być w odpowiedniej kolejności i zawsze dostępne. Poukładanie owych pojemników utworzy tzw. szufladę, w której można ułożyć posortowane dokumenty.
  • Z dyskietek – te zapomniane elementy, doskonale nadają się na organizer, w którym będzie można trzymać długopisy, nożyczki czy klej. Ponieważ są kwadratowe, spokojnie można je skleić w pojemnik, do którego swobodnie będzie można coś wrzucić.

Czy organizer zmienia wygląd biurka?

Każdy organizer na biurko ma za zadanie utrzymać w czystości i porządku biurko w pracy czy w domu. Z tego powodu warto zrobić organizer, który będzie trzymał w porządku karteczki czy długopisy, bez konieczności szukania ich po szufladach. Wiele osób szuka sposobów, jak zrobić organizer na biurko, ponieważ nie zawsze można kupić dokładnie taki, jakiego potrzebujemy. Własnoręcznie zrobiony będzie zaś bardzo oryginalny, przydatny, gdyż dopasowujemy go do własnych potrzeb, a co ważniejsze, bezpłatny. Warto sięgnąć po takie rozwiązania, gdyż w takiej sytuacji biurko w pracy wygląda bardzo ciekawie i z pewnością inaczej niż inne, zaś wszystkie drobne elementy są poukładane w jednym miejscu. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na szukanie spinaczy czy klamer, które można wrzucić do pojemnika zrobionego z dyskietek, gdyż będzie miał spód, zaś długopisy można powkładać do organizera z rolek papieru toaletowego, dzięki czemu będziemy mieli posortowane długopisy niebieskie, kolorowe, ołówki czy pióra, tak by mieć je zawsze pod ręką.

You may also like

Leave a Comment